fot. twitter.com

Ks. kard. S. Dziwisz: Słowa papieża Jana Pawła II „Nigdy więcej wojny!” są dziś nadal aktualne

„Nigdy więcej wojny! To pokój musi kierować losami narodów i całej ludzkości”. Słowa te, wypowiedziane przed laty przez Papieża Polaka św. Jana Pawła II, są dziś nadal aktualne – podkreśla przyjaciel i wieloletni sekretarz Ojca Świętego ks. kard. Stanisław Dziwisz, w rocznicę wybuchu II wojny światowej.

„Nigdy więcej wojny!” – te słowa Ojca Świętego Jana Pawła II bardzo mocno wpisały się w jego pontyfikat. Apel o pokój świętego Papieża Polaka jest wciąż aktualny – podkreśla w 81. rocznicę wybuchu II wojny światowej jego przyjaciel i wieloletni sekretarz ks. kard. Stanisław Dziwisz:

„Wzywał światowych przywódców do poszanowania godności i praw każdego człowieka. Sprzeciwiał się jakiejkolwiek formie agresji. „Nigdy jeden przeciw drugiemu” – wzywał tymi słowami nie tylko Polaków. W dzisiejszym niespokojnym świecie to bardzo aktualne przesłanie. Wojna nigdy nie była i nie będzie sposobem na rozwiązanie problemów etnicznych, ekonomicznych, religijnych. Będzie zawsze złem uderzającym w człowieka i prowadzącym do destrukcji i zagłady. Dlatego jeszcze raz dziś powtarzam za św. Janem Pawłem II – „Nigdy więcej wojny”- napisał ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Ks. kard. Stanisław Dziwisz przypomina, że św. Jan Paweł II bezpośrednio doświadczył okrucieństwa II wojny światowej. Tym, co sprawiało mu największy ból, było ludzkie cierpienie. Te wydarzenia sprzed 81 lat wpłynęły na fakt, że Papież z Polski był wielkim orędownikiem pokoju na całym świecie – dodaje były papieski sekretarz.

TV Trwam News

drukuj