Ks. kard. Dziwisz o Janie Pawle II – Mało mówił, dużo słuchał

Już pojutrze, w święto Miłosierdzia Bożego Jan Paweł II i Jan XXIII dołączą do grona świętych.

Eucharystia podczas której Ojciec Święty Franciszek będzie kanonizował obu papieży rozpocznie się o godz. 10.00 na placu św. Piotra w Watykanie. Transmisję z wydarzenia będzie można obejrzeć na antenie Radia Maryja i TV Trwam.

Ks. kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski podkreśla, że Jan Paweł IIkochał i szanował każdego człowieka.

– Boga kochał, ludzi też. I szanował każdego człowieka. Mało mówił. Gdy przychodzili na audiencje czy spotkania, mało mówił – dużo słuchał. Żeby z jednej strony uszanować, zrozumieć tok myśli drugiego człowieka i potem odpowiedzieć mu wg jego myśli. Prawdziwy dialog, chęć zrozumienia, wysłuchania, uszanowania i potem refleksja przekazywana słuchaczowi – wspomina Metropolita krakowski.

Ks. Kardynał dodaje, że Papież Polak za każdym razem powtarzał, iż to Bóg dokonuje cudów.

– On zawsze protestował: Ja cudów nie dokonuję – dokonuje ich sam Pan Bóg. Kiedy prosiliśmy o modlitwę, ta modlitwa zawsze okazywała się bardzo skuteczna – i za życia i po śmierci – mówi  Ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Polscy księża biskupi napisali specjalny list na kanonizacje Jana Pawła II i Jana XXIII. Zostanie on odczytany w kościołach w najbliższą niedzielę.

Księża biskupipodkreślają, że„Kanonizacja papieży Jana XXIII i Jana Pawła II to dar Bożego Miłosierdzia dla Kościoła i świata. Na dar ten trzeba godnie odpowiedzieć i wciąż do niego dorastać” – zaznaczają.

RIRM

drukuj