fot. caritas.pl

„Tak, POMAGAM!”. Trwa przedświąteczna zbiórka żywności Caritas

Tak, POMAGAM!” pod takim hasłem Caritas rusza dziś z dwudniową ogólnopolską zbiórką żywności. Przygotuje z niej świąteczne posiłki i paczki dla najuboższych rodzin, bezdomnych i chorych w Polsce.

Po raz 10. w supermarketach na terenie całego kraju, wolontariusze zbierać będą artykuły żywnościowe z długim terminem przydatności.

W tegorocznej akcji będzie uczestniczyło około 10 tys. wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Kół Caritas. Zbiórka będzie dziś trwała do 20.00, natomiast jutro odbędzie się ona między godz. 10.00 a 20.00 lub do zamknięcia sklepu.

Ks. Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska mówi, że nadchodzące święta Wielkanocne są czasem pięknym, ale też dla bardzo wielu rodzin z powodu biedy, trudnym.

– W ciągu tych 9 lat zebraliśmy 2800 ton żywności. Te paczki trafiły do ponad 600 tys. rodzin wielodzietnych. To świadczy, że jest jeszcze duża grupa w naszym społeczeństwie, która potrzebuje naszej pomocy, dlatego zachęcam, aby otworzyć swoje serce i dzielić się tą miłością, tą jaką nas Bóg ukochał i oddał za nas swoje życie. Tak samo my mamy dzielić się tą naszą miłością właśnie w ten sposób, dzieląc się tym, co posiadamy, aby okazać pomoc tym, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji; często niezależnej od nich – powiedział ks. Marian Subocz.

Najbardziej potrzebne są artykuły codziennej potrzeby, takie jak: mleko, mąka, cukier, płatki kukurydziane, herbata, słodycze, konserwy a także środki czystości.

RIRM

drukuj