Caritas pomógł kilkuset bezdomnym w Warszawie

W ramach akcji „Trochę ciepła dla bezdomnych” prowadzonej przez Caritas Polska w stolicy pomoc otrzymało ponad 400 osób.

Akcja była skierowana do osób przebywających poza schroniskami i noclegowaniami. Od 15 listopada do 15 lutego pracownicy Caritas wraz ze stołeczną strażą miejską docierali z ciepłym posiłkiem, a także odzieżą do osób potrzebujących.

Środki na ten cel pochodziły ze zbiórki. Janusz Sukiennik, koordynator projektów społecznych Caritas Polska przyznał, że udało się zebrać znacznie więcej środków niż zakładano. To pozwoliło na zakup dobrej jakości odzieży i śpiworów.

– My jesteśmy po prostu bardzo zbudowani postawą społeczeństwa, że tak odpowiedziało na ten apel. Zwykle zbiórki na rzecz bezdomnych są bardzo trudne do przeprowadzenia. Z drugiej strony postawa straży miejskiej, a zwłaszcza tych patroli, które są wyspecjalizowane w docieraniu do osób bezdomnych w tych miejscach poza zasięgiem pomocy zorganizowanej była też dla nas takim świadectwem ich wrażliwości, no i serdecznej opieki. Pomogliśmy chociaż trochę przynajmniej części tych osób, takie mieliśmy wrażenie i będziemy starali się ponowić taką akcję w następnym sezonie jesienno-zimowym- podkreślił Janusz Sukiennik.   

Caritas szacuje, że poza ośrodkami pomocy w Warszawie przebywa co najmniej 600 osób bezdomnych. Liczba osób bezdomnych w Polsce rośnie, obniża się też ich wiek. Bez dachu na głową znajdują się czasem całe rodziny.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl