fot. ztm.waw.pl

Ruszył sezon Warszawskich Linii Turystycznych

Rozpoczął się nowy sezon Warszawskich Linii Turystycznych. Potrwa on do 10 września. Z pokładu tramwaju wodnego będzie można obejrzeć m.in. panoramę Warszawy.

Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie informuje, że tramwaj wodny „Wars” będzie wypływał z przystanku przy moście Poniatowskiego. Pojazd jest w stanie zabierać na pokład 150 pasażerów.

Czekają nas również inne ciekawe atrakcje – mówił Łukasz Majchrzyk z zespołu prasowego ZTM w Warszawie.

– W ramach rejsu do Serocka pływa statek „Zefir”, który zabiera na pokład 110 pasażerów. Ciekawostką jest to, że dopływa do zapory w Dębem, gdzie zlokalizowana jest elektrownia wodna. Ten obiekt będzie można zobaczyć z bliska. Na pokładzie statku „Zefir” będzie można również kupić potrawy z grilla oraz ciepłe lub zimne napoje – informuje    Łukasz Majchrzyk.

Bezpłatnie będzie można korzystać z czterech promów, które pozwolą dostać się z jednego brzegu Wisły na drugi. Promy od 29 kwietnia do 30 czerwca będą pływały tylko w soboty, niedziele i dni świąteczne oraz dodatkowo 2 maja, 16 czerwca i 14 sierpnia. W czasie wakacji będą dostępne również w dni powszechne.

RIRM

 

drukuj