fot. PAP/Paweł Supernak

W Warszawie rozpoczęły się polsko-hiszpańskie konsultacje międzyrządowe. Obradom przewodniczą premierzy M. Morawiecki i P. Sanchez

14. edycja konsultacji przypada w 30. rocznicę podpisania Traktatu o Przyjaźni i Współpracy, regulującego stosunki obu krajów po transformacji ustrojowej. Głównymi tematami polsko-hiszpańskich konsultacji międzyrządowych będą stosunki dwustronne, w tym kwestie gospodarcze, sprawy z zakresu bezpieczeństwa oraz sytuacja na Ukrainie.

Szefowie rządów Polski i Hiszpanii omówią również kluczowe tematy z bieżącej agendy Unii Europejskiej m.in. bezpieczeństwo energetyczne i ceny energii. Na zakończenie obrad premierzy przyjmą wspólną deklarację dotyczącą kierunków rozwoju współpracy polsko-hiszpańskiej.

https://twitter.com/PremierRP/status/1552245787433869313?ref_src=twsrc%5Egoogle%7Ctwcamp%5Eserp%7Ctwgr%5Etweet

W ramach konsultacji, Mariusz Błaszczak, wicepremier, szef Ministerstwa Obrony Narodowej, będzie gościł minister obrony Hiszpanii. Rozmowy będą dotyczyły perspektyw dalszego rozwoju współpracy wojskowej oraz partnerstwa w NATO, jak również kwestii wojny na Ukrainie i sytuacji bezpieczeństwa w Europie. Ministrowie w trakcie konsultacji podpiszą Memorandum o Porozumieniu o współpracy w dziedzinie obronności.

RIRM/Zuzanna Dąbrowska, Warszawa

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl