D. Trump: Moje pierwsze 100 dni były ekscytujące i efektywne

„Pierwsze 100 dni mojej prezydentury były bardzo ekscytujące i bardzo efektywne” – powiedział w sobotę wieczorem czasu lokalnego Donald Trump, podczas spotkania ze swymi zwolennikami na wiecu w Harrisburgu w stanie Pensylwania.

Donald Trump chwalił się m.in. nowymi miejscami pracy. Zapowiedział także, że jego prezydentura przyniesie jeszcze „wielkie batalie”.

Trump świętuje pierwsze 100 dni swojej prezydentury w Pensylwanii, gdyż był to jeden z kluczowych stanów, w których odniósł zwycięstwo w listopadowych wyborach prezydenckich.

Wcześniej w sobotę, w cotygodniowym wystąpieniu radiowym, Trump powiedział, że pierwsze miesiące jego prezydentury przyniosły do Waszyngtonu „głębokie zmiany”.

„Jestem przekonany, że te 100 dni to najbardziej udany okres w dziejach naszego kraju” – podkreślił.

Podczas wiecu w Harrisburgu Donald Trump ostro zaatakował niektóre media, zwłaszcza stacje CNN i MSNBC, oskarżając je m.in. o fałszowanie obrazu rzeczywistości. Prezydent zarzucił także dziennikarzom nierzetelność i umniejszanie dorobku jego dotychczasowej prezydentury.

Prezydent zadrwił także z dziennikarzy, aktorów i celebrytów, którzy w tym samym czasie uczestniczyli w tradycyjnym bankiecie w Waszyngtonie.

„W jednym z hoteli w naszej stolicy zebrała się grupa dziennikarzy waszyngtońskich mediów i aktorów z Hollywood, by wzajemnie się pocieszać. A ja się cieszę, że mnie tam nie ma” – stwierdził Trump.

Donald Trump jest pierwszym od 36 lat prezydentem USA, który nie pojawił się na tym  spotkaniu, które tradycyjnie jest organizowane w ostatnią sobotę kwietnia dla  dziennikarzy należących do stowarzyszenia korespondentów akredytowanych przy Białym Domu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl