USA: sąd nakazał odtajnienie maili H. Clinton

Sąd w Stanach Zjednoczonych nakazał odtajnienie maili Hillary Clinton. Dotyczą one ataku na amerykański konsulat w Libii w 2012 roku. Upublicznienie wiadomości ma wyjaśnić związek administracji Baracka Obamy ze sprawą.

Wniosek o odtajnienie korespondencji byłej sekretarz stanu złożyła organizacja Judical Watch, która już wielokrotnie pozywała Departament Stanu. Pozwoliło to na odtajnienie wielu dokumentów związanych z atakiem w Libii.

Według organizacji, Clinton wysyłała tajne informacje z niebędącego bezpiecznym prywatnego serwera.

Maile, których dotyczy sprawa, zostały wysłane 13 września 2012 roku, dwa dni po ataku terrorystycznym na misję USA w Benghazi. Miały one przekazywać treść rozmów Baracka Obamy z prezydentami Libii i Egiptu.

Zdaniem organizacji, Departament Stanu celowo zataił wiadomości Clinton, by ją chronić.

W Stanach Zjednoczonych możliwe jest utajnianie komunikacji wewnętrznej rządzących.  Sąd Federalny uznał jednak, że w tym przypadku nie było to konieczne. W ataku na amerykańskie placówki w Libii zginęły cztery osoby, wśród nich ambasador.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl