Tak, POMAGAM!

Po raz trzeci rusza Ogólnopolska Zbiórka Żywności, zorganizowana przez Caritas. Hasło, jakie towarzyszy świątecznej akcji to: „Tak, POMAGAM!”

Od 14-15 grudnia 30 diecezjalnych Caritas organizuje świąteczną zbiórkę żywności, która ma na celu pomoc najbardziej potrzebującym rodzinom, osobom starszym i chorym.

Podczas świątecznej zbiórki Caritas będzie zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności oraz łatwe w przechowywaniu, takie jak: słodycze dla najmłodszych, herbata, mleko, napoje, mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, konserwy, olej oraz bakalie. Zebrane artykuły zostaną przekazane potrzebującym w formie świątecznych paczek oraz jako pomoc doraźna dla placówek Caritas. Zbiórki zostaną przeprowadzone w ponad 1,2 tys. sklepach sieci handlowych, których adresy są dostępne na stronie diecezjalnych Caritas.

W akcję zaangażowało się około 8 tys. wolontariuszy, należących do Parafialnych Zespołów i Szkolnych Kół Caritas.

Szczególnie w Roku Wiary, potrzebne są uczynki miłosierdzia, pamiętajmy więc o ubogich w naszych parafiach. Św. Paweł i św. Jakub przypominają: „Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość – te trzy: z nich zaś największa jest miłość”. (Kor 13,13) „Wiara, jeśli nie byłaby połączona z uczynkami, martwa jest sama w sobie” (Jk,17) – apeluje ks. Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska.

Święta Bożego Narodzenia są czasem szczególnej troski o potrzebujących. W ubiegłym roku po raz pierwszy od sześciu lat przybyło w naszym kraju rodzin w niezwykle trudnej sytuacji materialnej, co jest odczuwalne we wszystkich diecezjalnych Caritas, udzielających pomocy doraźnej. Z szacunków GUS wynika, że w 2011r. w skrajnym ubóstwie żyło 6,7 proc. Polaków –  to o 400 tys. osób więcej niż w 2010r.

Sprawdź, czy Twoi sąsiedzi lub znajomi potrzebują pomocy i zgłoś się do Parafialnego Zespołu lub Szkolnego Koła Caritas. Powiedz sobie: Tak, POMAGAM!

 

RIRM/Caritas Polska

drukuj