Akcja Caritas „Tornister pełen uśmiechów”

Po raz ósmy odbywa się w Polsce akcja Caritas „Tornister pełen uśmiechów”. Jej celem jest pomoc w wyposażeniu dzieci z ubogich rodzin w przybory szkolne. Tornistry wypełnione wyprawkami szkolnymi dzieci otrzymają przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

W akcję można się włączyć kupując pomoce szkolne, wpłacając pieniądze na konto bankowe Caritas lub wrzucając do puszek w kościołach, albo wysyłając SMS na numer 72052 z hasłem „Tornister” za 2,46 zł z VAT.

Do udziału w akcji, zachęca wszystkich ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Z okazji ósmej edycji „Tornistra pełnego uśmiechu” życzę wszystkim dzieciom w Polsce radosnej szkoły. Niekoniecznie szkoły bez trudów, ale radosnej. Nie ma radośniejszego widoku, jak dzieci, które z uśmiechem idą do szkoły, a nie sterroryzowane. Niech też i Pan Bóg pozwoli tak spędzić te lata szkolne, żeby one pięknie później zaowocowały w przyszłości. Życzyłbym też, aby jak największa ilość Polaków włączyła się w tę akcję „Tornister pełen uśmiechu”, bo więcej radości jest w dawaniu, niż braniu – mówi ks. abp Stanisław Gądecki.

Podsumowanie tegorocznej zbiórki odbędzie się w Lublinie 28. sierpnia, na którym też zaplanowano festyn, gdzie uczniom zostaną wręczone wyprawki szkolne.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl