fot. PAP/Artur Reszko

Caritas: w Poznaniu odbędzie się największą w Polsce wigilia dla ubogich

Blisko dwóch tysięcy osób spodziewają się w tym roku organizatorzy największej w Polsce wigilii dla ubogich pod jednym dachem. W hali Międzynarodowych Targów Poznańskich do wspólnego stołu zasiądą rodziny wielodzietne, seniorzy, samotni, chorzy i bezdomni. Caritas Poznań cały czas zbiera środki na świąteczne potrawy i na paczki dla uczestników wydarzenia.

Świąteczne spotkanie rokrocznie organizowane jest w samą Wigilię, 24 grudnia. Potrzebujący mogą zjeść ciepły posiłek i spędzić świąteczny czas wspólnie z innymi osobami przy dźwiękach kolęd.

Z myślą o uczestnikach przygotowywanych jest co roku po kilkaset kilogramów karpia, kapusty i ziemniaków. Na stole pojawiają się tradycyjne świąteczne potrawy. Życzenia zebranym składają prezydent miasta i metropolita poznański.

„Większości z nas wieczerza wigilijna kojarzy się z ciepłem rodzinnym i radosnym świętowaniem narodzin Dzieciątka Jezus. Tego dnia nikt nie chce być sam, każdy szuka ciepłego kąta, obecności bliskich. Dlatego, w tym szczególnym okresie Caritas Poznań ogarnia swoją pamięcią wszystkich bezdomnych, głodnych, starszych, chorych i samotnych mieszkańców Poznania, organizując dla nich wigilię” – poinformował Caritas Poznań, prosząc chętnych o wpłaty na ten cel.

Do tej pory poprzez stronę internetową Caritas udało się zgromadzić blisko 17 tys. zł, które będą przeznaczone na żywność i świąteczne paczki żywnościowe.

Pieniądze na organizację świątecznego spotkania w hali MTP były gromadzone także poprzez dystrybucję rogali świętomarcińskich w parafiach archidiecezji poznańskiej. Także 11 listopada, w trakcie celebrowanych w stolicy Wielkopolski imienin ulicy Święty Marcin, Caritas sprzedawał rogale na swoich stoiskach.

Do sprzedaży trafiło na ten cel w sumie ok. 20 tys. rogali świętomarcińskich, zapakowanych w specjalnie oznaczone torebki lub pudełka z opisem akcji i historią rogali.

PAP/RIRM

drukuj