„Napełnij afrykańską stołówkę Caritas”

Caritas Polska rozpoczyna realizację nowego projektu skierowanego do najbardziej potrzebujących mieszkańców Republiki Środkowej Afryki. Napełnij afrykańską stołówkę Caritas” – to akcja, która polega przede wszystkim na ogólnopolskiej zbiórce SMS-ów, dzięki którym nakarmimy podopiecznych Caritas diecezji Bouar.

Republika Środkowej Afryki leży w dorzeczu Konga. Konflikt w tym najbiedniejszym kraju świata trwa od grudnia 2012 roku. Na porządku dziennym są tu grabieże, gwałty i głód.  W Bouar – trzecim mieście co do wielkości w RSA leżącym przy wschodniej jej granicy – działa Caritas. Jej zadaniem jest troska o dzieci i o chorych. Roczne wyżywienie dla 160 osób, którego podstawą jest maniok, to koszt 1000 euro.  Tamtejsza Caritas opiekuje się kilkoma tysiącami potrzebujących.

– Nazwę Republiki Środkowej Afryki tłumaczy się jako serce Afryki. I to serce Aryki w tym momencie bardzo cierpi. My misjonarze, którzy tam jesteśmy, aby wspomagać tych ludzi, którzy są w potrzebie, bardzo to odczuwamy. To, że wolontariusze i misjonarze tam pozostali, pomimo wielu niebezpieczeństw, to jest dla nich bardzo duże wparcie – powiedziała siostra Maria Teresa Pasterzanka, misjonarka która przez lata pracowała w szpitalu w diecezji Bouar.

Trudną sytuację mieszkańców, pogłębiają wybuchające wciąż rebelie, które powodują, że ludzie z dnia na dzień pozostają bez dachu nad głową. Opuszczają swoje domy bez szansy na uratowanie skromnego dobytku.

Naszym marzeniem i projektem jest pomoc ludziom najbiedniejszego, ogarniętego chaosem i niepewnością regionu świata. Chcemy przez prowadzoną akcję zebrać fundusze na pomoc dla podopiecznych Caritas podkreślają koordynatorzy akcji.

Kampania: „Napełnij afrykańską stołówkę Caritas” realizowana będzie do 29 września br.  Polega ona na ogólnopolskiej zbiórce SMS-ów, dzięki którym podopieczni Caritas diecezji Bouar otrzymają pożywienie.

 

RIRM/caritas.pl

drukuj