Z uśmiechem po tornister

Caritas Polska pomaga dzieciom wejść z uśmiechem w nowy rok szkolny. Głównym celem kampanii „Tornister pełen Uśmiechów” jest zwiększenie szans edukacyjnych uczniów poprzez zebranie funduszy na zakup i wyposażenie około 8 tysięcy wyprawek szkolnych dla najuboższych dzieci i młodzieży.

Kampania zostanie przeprowadzona od 15 sierpnia do 2 września włącznie. Będzie polegała przede wszystkim na ogólnopolskiej zbiórce SMS-ów, dzięki którym zakupimy tornistry. Równolegle w parafiach w całej Polsce do specjalnych koszy można wkładać podstawowe artykuły szkolne, które znajdą się później w wyprawkach przygotowywanych przez wolontariuszy Caritas. Najlepiej wrzucać: piórniki, zeszyty, bloki rysunkowe, kredki, farby, flamastry, plastelinę i przybory geometryczne.

W ciągu trzech lat udało się nam rozdać 17,5 tys. wyprawek szkolnych dla najuboższych dzieci w Polsce, w tym dla 8 tys. małych powodzian.

– Co roku stoimy przed dylematem, na ile wyprawek szkolnych będzie stać Caritas, by pomóc jak największej liczbie dzieci. Wciąż poszukujemy sponsorów, którzy zechcą wesprzeć nasze działania i pomóc najmłodszym – mówi dyrektor Caritas Polska ks. Marian Subocz.

Ważnym elementem kampanii jest jej wielki finał. Tegoroczny piknik zaplanowano
1 września w Przemyślu. W trakcie pikniku odbędą się koncerty i pokazy z udziałem znanych gwiazd i artystów. Główną częścią programu artystycznego będzie koncert legendy polskiego rocka, grupy Varius ManxDzieciom, które przyjadą na przemyski Rynek, zostaną uroczyście wręczone „Tornistry pełne Uśmiechów”. Pozostałe wyprawki uczniowie objęci akcją dostaną na przełomie sierpnia i września od Szkolnych Kół Caritas i Parafialnych Zespołów Caritas.

Organizatorem rodzinnego pikniku „Tornister pełen Uśmiechów” jest w tym roku między innymi Caritas Polska razem z Caritas Archidiecezji Przemyskiej. Impreza miała już 3 edycje – gościliśmy w Rzeszowie, Skierniewicach i Poznaniu.

Caritas Polska
drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl