Wielkanocna zbiórka żywności Caritas

Trwa wielkanocna zbiórka żywności Caritas dla najuboższych rodzin. W tym roku przebiega pod hasłem: „Tak, pomagam”. Akcję organizują 32 diecezjalne Caritas.

Wolontariusze zbierają artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu takie jak: mąkę, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, herbatę, słodycze dla najmłodszych oraz konserwy mięsne i rybne, a także środki czystości.

Potem poszczególne placówki Caritas przygotują z nich świąteczne posiłki i paczki dla najuboższych rodzin. Ksiądz Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska, mówi, że jest bardzo dużo osób, które potrzebują pomocy.

– Pamiętajmy, że każdy człowiek jest (tak jak Chrystus powiedział) moim bratem, który znalazł się w potrzebie często niezależnie od niego samego. Dlatego nie zostawiajmy ubogich samych. Bardzo serdecznie wszystkim jeszcze raz dziękuje i zachęcam do otwarcia swoich serc na potrzeby bliźnich – powiedział ks. Marian Subocz.

Podczas pięciu dotychczas przeprowadzonych zbiórek żywności wolontariusze zebrali ponad tysiąc ton żywności, a paczki trafiły do około 297 tys. osób z rodzin wielodzietnych, samotnych rodziców, bezdomnych i chorych oraz do placówek prowadzonych przez 34 diecezjalne Caritas.

RIRM 

drukuj