fot. PAP

Kanonizacyjna Iskra Miłosierdzia

Przed ogłoszeniem Jana Pawła II świętym, Polacy jednoczą się dziś w modlitwie przy Ogniu Miłosierdzia z Łagiewnik. W postaci Kanonizacyjnej Iskry Miłosierdzia dotrze on do kościołów, instytucji i domów w całym kraju.

W łagiewnickiej bazylice sprawowana była Msza św. pod przewodnictwem ks. kard. Stanisława Dziwisza, metropolity krakowskiego, przekazał on iskrę przedstawicielom wszystkich polskich diecezji.

Do „rozniecania iskry Bożej łaski” wezwał nas JP II – przypomniał ks. prof. Jan Machniak, kierownik Katedry Duchowości PAT w Krakowie.

– Papież, podczas pielgrzymki konsekrując bazylikę miłosierdzia w 2002 r., mówił, aby iskra miłosierdzia z Łagiewnik szła na cały świat i zobowiązał wtedy wszystkich (którzy są czcicielami Bożego Miłosierdzia i przychodzą do Łagiewnik), aby starali się o rozszerzenie tego kultu. Tę inicjatywę podjęło Dzieło Nowego Tysiąclecia. Młodzież gromadzi się dziś w Łagiewnikach, przybyli przedstawiciele diecezji z całej Polski. Oni zabiorą Ogień, czyli zapalą lampę od Płomienia Miłosierdzia, który nieustannie płonie w Łagiewnikach – powiedział ks. prof. Jan Machniak.

Lampion z Kanonizacyjną Iskrą Miłosierdzia znajdzie się także przy ołtarzu podczas uroczystości kanonizacyjnych w Watykanie.

Ojciec św. Jan Paweł II zostanie ogłoszony świętym 27 kwietnia, w Niedzielę Bożego Miłosierdzia.

Galeria
fot. PAP

RIRM

drukuj