W Poznaniu odbyło się spotkanie PKRD

Wspólna modlitwa różańcowa, Msza św., przedstawienie zaprezentowane przez dzieci, wspólny śpiew – to tylko niektóre punkty spotkania Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci, które odbyło się dziś w Parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Poznaniu.

Spotkanie rozpoczęło się przywitaniem przybyłych grup. Następnie Magda Buczek odmówiła wspólnie z dziećmi modlitwę różańcową. Po niej sprawowana była Eucharystia, której przewodniczył o. Piotr Dettlaff CSsR, opiekun PKRD.

Po Mszy św. dzieci przeszły do kaplicy gdzie rozpoczęła się część artystyczna. „Była także okazja, żeby posilić się czymś słodkim, wypić herbatę, podzielić się radościami w przeżywaniu wiary i ciągłego spotykania Pana Jezusa i Matki Najświętszej” – powiedział ks. Tomasz Kozica, wikariusz parafii Matki Bożej Bolesnej w Poznaniu.

22 czerwca  odbędzie się  już  XVI  Ogólnopolska Pielgrzymka Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci  na  Jasną Górę.

Wspólnota Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci powstała w lipcu 1997 roku. Jej celem jest codzienne odmawianie dziesiątki różańca świętego.

Podwórkowe Koła Różańcowe  istnieją obecnie w 32 krajach świata, m.in. w: Australii, Austrii, Belgii, Białorusi, Brazylii, Czechach, Filipinach, Francji, Indiach, Irlandii, Niemczech, Norwegii, Nowej Zelandii, Portugalii i Rosji.

Od  2001 roku, średnio raz w miesiącu, organizowane są spotkania PKRD w różnych regionach kraju. Jak powiedziała Madzia  Buczek, założycielka Podwórkowych Kół Różańcowych, bardzo ważne dla wspólnoty dzieci zrzeszonych w PKRD było spotkanie z błogosławionym Janem Pawłem II.

Niezwykłym wydarzeniem w historii PKRD było moje osobiste spotkanie z Ojcem św. Janem Pawłem II w Drohiczynie 10 czerwca 1999 roku.  Mimo braku biletów i wielu przeciwności, mogłam uczestniczyć w procesji darów ofiarnych i złożyć Ojcu św. księgę z historią powstania Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci, świadectwami i pięcioma tysiącami nazwisk członków. Wręczyłam także legitymację honorowego członka PKRD. Ojciec św. bardzo się ucieszył, podziękował za modlitwę różańcową, którą odmawiają dzieci i pobłogosławił temu dziełu – powiedziała Madzia Buczek.

RIRM 

drukuj