fot. PAP/Jacek Turczyk

Polonijne czuwanie modlitewne ze św. Janem Pawłem II w Rzymie

Fundacja Jana Pawła II w Watykanie, Duszpasterstwo Polaków w Rzymie działające przy kościele św. Stanisława Biskupa Męczennika i Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a także przy kościele św. Mikołaja w Ostii zapraszają na „Polonijne czuwanie modlitewne ze św. Janem Pawłem II”, które odbędzie się w Niedzielę Palmową, 2 kwietnia 2023 r., o godz. 21.00, na Placu św. Piotra na Watykanie. Czuwanie poprowadzą duszpasterze polonijni oraz studenci z Duszpasterstwa Akademickiego przy kościele św. Stanisława Biskupa Męczennika.

Podczas wydarzenia śpiew będzie animować chór Gaudium Poloniae. W trakcie czuwania zostanie odczytany fragment z Ewangelii według św. Mateusza (16, 24-28) oraz obszerne fragmenty z przemówienia św. Jana Pawła II wygłoszonego 25 lat temu – 2 kwietnia 1998 r. – podczas spotkania z młodzieżą na placu św. Jana na Lateranie.

https://twitter.com/Tomasz1989/status/1638822330339295236

„Jesteśmy, by wyrazić Panu Bogu naszą wdzięczność za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II. Jesteśmy, by dać świadectwo prawdzie o wielkości i uczciwości Papieża Polaka. Jesteśmy, by odpowiedzieć na zachętę św. Jana Pawła II do wzięcia swojego Krzyża i zaniesienia go jako orędzia miłości i przebaczenia do wszystkich części świata” – podkreślają organizatorzy polonijnego czuwania w Rzymie.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl