Papież Franciszek: Nie można rozdzielać miłości Boga i miłości bliźniego

O miłości Boga i miłości bliźniego, których nie można oddzielać mówił Ojciec Święty Franciszek podczas dzisiejszej modlitwy Anioł Pański w Watykanie.

Nie można oddzielać miłości Boga i miłości bliźniego – podkreślał Ojciec Święty Franciszek.

– Złudzeniem byłoby utrzymywanie, że kochamy bliźniego, nie miłując Boga; i równie iluzoryczne byłoby utrzymywanie, że kochamy Boga, nie miłując naszego bliźniego – mówił Papież.

Ważne, abyśmy pomagając naszym najuboższym braciom nie kierowali się tylko na ich naglące potrzeby, ale przede wszystkim zwracali uwagę na ich potrzebę braterskiej bliskości, sensu życia i czułości.

– Stanowi to wyzwanie dla naszych wspólnot chrześcijańskich. Chodzi o to, aby uniknąć niebezpieczeństwa bycia wspólnotami, które żyją wieloma inicjatywami, ale niewielu relacjami; niebezpieczeństwa bycia, powiedziałbym, wspólnotami – „stacjami obsługi”, ale niezbyt towarzyszącymi, w pełnym i chrześcijańskim sensie tego terminu – stwierdził Ojciec Święty.

Papież modlił się dziś także za ofiary piątkowego zamachu na Koptów w Egipcie. Do tego tragicznego zdarzenia doszło w miejscowości Al-Minja, 250 km na południe od Kairu. Podróżujących autobusem chrześcijan ostrzelała grupa uzbrojonych mężczyzn. Zginęło siedem osób, a 14 zostało rannych.

– Modlę się za ofiary, pielgrzymów, zabitych wyłączenie z tego powodu, że byli chrześcijanami, i proszę Najświętszą Maryję Pannę, by pocieszyła rodziny i całą wspólnotę – powiedział papież Franciszek.

Do zamachu przyznało się tzw. Państwo Islamskie.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl