fot. Monika Bilska

Toruń: Modlitewne czuwania i uroczystości w 14. rocznicę śmierci Jana Pawła II

Dziś przypada 14. rocznica śmierci papieża Jana Pawła II. Za granicą i w kraju odbędą się modlitewne czuwania i uroczystości rocznicowe. Wierni przybywają m.in. do Sanktuariom Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.

W świątyni sprawowana była Eucharystia, a po niej procesja. W tym dniu będzie można uzyskać także odpust zupełny.

O. Andrzej Laskosz CSsR, kustosz sanktuarium, podkreśla, że św. Jan Paweł II to wielka postać szczególnie dla całego Kościoła. Redemptorysta zachęca do czerpania z dorobku, jaki zostawił po sobie Karol Wojtyła.

Jest to wielka postać dla całego Kościoła, zwłaszcza dla Polaków. Najbardziej wybitny święty, który jest dziś bardzo aktualny i potrzebny. Wspiera on dziś cały Kościół, ale w sposób szczególny wspiera Polaków, bo przecież z tego narodu się wywodzi. Myślę, że zawsze trzeba do niego nawiązywać i czytać wszystko to, co nam zostawił. To wszystko jest potrzebne, aby człowiek rozkochiwał się w Jezusie Chrystusie tak, jak on to czynił i zostawił to przez formę pisaną – zaznacza o. Andrzej Laskosz CSsR.

Wierni będą mogli uczestniczyć także w Eucharystii o godz. 18.00.Karol Wojtyła został wybrany na Stolicę Piotrową w 1978 r. Był pierwszym od ponad 450 lat biskupem Rzymu, który nie pochodził z Włoch. W trakcie pontyfikatu odwiedził 129 krajów, kanonizował 483 osoby i beatyfikował 1340.Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 r. o godzinie 21.37. Jego pontyfikat trwał 27 lat i był trzecim pod względem długości w dotychczasowej historii Kościoła katolickiego.

Uroczystości tego dnia są organizowane w całej Polsce. Można więcej przeczytać [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl