Toruń: XVI Międzynarodowy Kongres „Katolicy a cielesność” w murach AKSiM

W Murach Akademii Kultury Społecznej i Medialnej rozpoczyna się dziś XVI Międzynarodowy Kongres pod hasłem „Katolicy a cielesność”. Celem wydarzenia jest naukowa refleksja nad istotnymi problemami współczesnego świata. Eksperci dokonają rozważań m.in. nad relacją między wiarą katolicką a ludzką naturą wraz z duchem i ciałem.

Wśród prelegentów znajdą się wybitni specjaliści z kraju i z zagranicy m.in. były prefekt Kongregacji Nauki Wiary, ks. kard. Gerhard Müller, oraz profesorowie z: Filipin, Indii, Słowacji i Hiszpanii.

Dziekan toruńskiej uczelni, dr Dorota Żuchowska, prof. AKSiM, mówi, że temat wydarzenia jest niezwykle aktualny.

Zwłaszcza w czasie, kiedy szczególnie deprecjonowana jest wartość ludzkiego ciała często sprowadzanego do rzeczy czy zlepka komórek. Naukowa refleksja, która będzie podejmowana w Toruniu, cenna jest z tego względu, że to zagadnienie cielesności – o co trudno w takiej debacie naukowej – traktowane jest interdyscyplinarnie. Prelegenci będą podejmować je z perspektywy nauk medycznych, prawnych, filozofii, teologii, a nawet sztuki czy komunikacji społecznej – powiedziała dr Dorota Żuchowska.

Organizatorami kongresu są m.in. Akademia Kultury Społecznej i Medialnej, Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniu oraz Instytut „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II.

Patronat medialny nad konferencją sprawują Telewizja Trwam i Radio Maryja. Pierwsza sesja  kongresu rozpocznie się o godz. 10.00 i będzie transmitowana w Telewizji Trwam.

RIRM

drukuj