WSKSiM: konferencja nt. abstynencji dzieci

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbędzie się ogólnopolska konferencja pt. „Abstynencja dzieci troską rodziny, Kościoła i narodu”. Jest ona organizowana w ramach Wiosennej Sesji Apostolstwa Trzeźwości.

„Abstynencja dzieci troską rodziny, Kościoła i Narodu” to temat Ogólnopolskiej Konferencji, która rozpoczyna się dziś w murach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Spotkanie odbędzie się w ramach Wiosennej Sesji Apostolstwa Trzeźwości.

– Chcemy w czasie tej sesji budzić sumienia, czynić wszystkich Polaków odpowiedzialnymi za wychowywanie młodzieży, dzieci w duchu odpowiedzialności z myślą o przyszłości. Do cnoty trzeźwości trzeba wychowywać od najmłodszych lat. (…) Jeżeli dzieci i młodzież nie będą formowane w tych podstawowych wartościach ewangelicznych, nie będzie też szczęśliwej rodziny, pięknego Kościoła i na pewno naród nie będzie obfitował we wszelkie inne dobre rzeczy – powiedział rektor WSKSiM.

Wydarzenie rozpocznie się Mszą świętą o godz. 13.00. Po Eucharystii zaproszeni prelegenci wygłoszą swoje referaty podczas dwóch paneli wykładowych. Na konferencji głos zabiorą ks. bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości; Marek Jurek, prezes Prawicy Rzeczypospolitej; dr Piotr Szczukiewicz; Małgorzata Sojka oraz ksiądz prof. Ireneusz Mroczkowski.

Wydarzenie organizuje Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu przy współpracy z Zespołem Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości. Tematyka konferencji będzie kontynuowana w programie „Rozmowy niedokończone” w TV Trwam o godz. 18.15, a także w Radiu Maryja o godzinie 21.30.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj