WSKSiM: konferencja nt. abstynencji dzieci

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbędzie się ogólnopolska konferencja pt. „Abstynencja dzieci troską rodziny, Kościoła i narodu”. Jest ona organizowana w ramach Wiosennej Sesji Apostolstwa Trzeźwości.

„Abstynencja dzieci troską rodziny, Kościoła i Narodu” to temat Ogólnopolskiej Konferencji, która rozpoczyna się dziś w murach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Spotkanie odbędzie się w ramach Wiosennej Sesji Apostolstwa Trzeźwości.

– Chcemy w czasie tej sesji budzić sumienia, czynić wszystkich Polaków odpowiedzialnymi za wychowywanie młodzieży, dzieci w duchu odpowiedzialności z myślą o przyszłości. Do cnoty trzeźwości trzeba wychowywać od najmłodszych lat. (…) Jeżeli dzieci i młodzież nie będą formowane w tych podstawowych wartościach ewangelicznych, nie będzie też szczęśliwej rodziny, pięknego Kościoła i na pewno naród nie będzie obfitował we wszelkie inne dobre rzeczy – powiedział rektor WSKSiM.

Wydarzenie rozpocznie się Mszą świętą o godz. 13.00. Po Eucharystii zaproszeni prelegenci wygłoszą swoje referaty podczas dwóch paneli wykładowych. Na konferencji głos zabiorą ks. bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości; Marek Jurek, prezes Prawicy Rzeczypospolitej; dr Piotr Szczukiewicz; Małgorzata Sojka oraz ksiądz prof. Ireneusz Mroczkowski.

Wydarzenie organizuje Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu przy współpracy z Zespołem Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości. Tematyka konferencji będzie kontynuowana w programie „Rozmowy niedokończone” w TV Trwam o godz. 18.15, a także w Radiu Maryja o godzinie 21.30.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl