Komorowski podsumuje 5 lat prezydentury

Bronisław Komorowski przed południem podsumuje 5 lat swojej prezydentury i przedstawi plany na następną kadencję. Z kolei o godz. 13.00 Andrzej Duda, kandydat PiS na ten urząd, oceni dotychczasowe dokonania prezydenta Komorowskiego.

Podczas rozpoczętej przez PiS ofensywy politycy podkreślają, że wiek emerytalny Polaków, wyrównanie dopłat dla rolników i podatki – to najważniejsze sprawy w których Komorowski nie dotrzymał obietnic danych wyborcom.

W ponad 100 miejscach w Polsce odbyły się konferencje posłów PiS pt. „Obiecał i oszukał”.

Nie wolno składać nowych obietnic, jeśli się nie spełniło już danych wyborcom – o tym przypomnimy Komorowskiemu – mówi poseł Marcin Mastalerek, rzecznik PiS.

Dla Bronisława Komorowskiego kampania wyborcza jest festiwalem niespełnionych obietnic. To jest taki czas, gdzie Komorowski obieca wszystkim wszystko, byleby tylko został wybrany na prezydenta, a później o tym wszystkim zapomni, bo i tak nie można być prezydentem Polski więcej niż dwa razy. Będziemy więc ostrzegali, żeby nie ufać człowiekowi, który nie dotrzymał słowa – powiedział poseł Marcin Mastalerek.

PiS wskazuje, że Komorowski wbrew temu, co wcześniej obiecywał: podpisał ustawę podnoszącą wiek emerytalny do 67 lat, nie zrobił nic, by zrównać dopłaty dla polskich rolników z tymi w Europie Zachodniej.

Co więcej, Komorowski zgodził się na podniesienie podatków oraz na obrót roślinami genetycznie modyfikowanymi i posłanie do szkół sześciolatków.

Wg PiS prezydent nie podjął też działań w obliczu konfliktu i narastających problemów górnictwa.

RIRM

drukuj