Japonia: 27 rannych po nieudanym lądowaniu samolotu

27 osób zostało we wtorek wieczorem rannych po tym jak Airbus A320 południowokoreańskich linii lotniczych Asiana Airlines zjechał z pasa startowego podczas lądowania na lotnisku w Hiroszimie (Japonia).

Samolot leciał ze stolicy Korei Południowej Seulu z 81 osobami na pokładzie.

Według pierwszych ustaleń samolot zawadził podczas lądowania o antenę urządzenia telekomunikacyjnego znajdującego się w pobliżu pasa startowego a następnie uderzył tylną częścią kadłuba o powierzchnię pasa. Maszyna zjechała z pasa i zatrzymała się na trawie. Lewe skrzydło i lewy silnik samolotu zostały lekko uszkodzone.

Rzecznik straży pożarnej w Hiroszimie Kyoichi Utsumi powiedział, że 25 pasażerów i 2 członków załogi zostało lekko rannych. Wszystkich 73 pasażerów i 8 członków załogi ewakuowano pochylniami ratunkowymi. 18 osób przewieziono do szpitali.

Podczas lądowania padał deszcz i było silne zamglenie jednak eksperci nie sądzą aby miało to decydujący wpływ na zły manewr lądowania. Nie wyklucza się błędu pilotów.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl