fot. Tomasz Strąg

W toruńskim sanktuarium trwają Dni ze świętym Janem Pawłem II

W Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Świętego Jana Pawła II trwają Dni ze świętym Janem Pawłem II. W czwartek na wspólnej modlitwie spotkali się studenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu i młodzież z prywatnego Liceum Ogólnokształcącego ze Szczecinka.

Święty Jan Paweł II – Papież, który szczególnie ukochał ludzi młodych. Ludzi pełnych energii, wiary i entuzjazmu. Papież, który swoim nauczaniem zmienił niejedno zatwardziałe serce.

– Pokazywał prostotę miłości, którą obdarzał każdego człowieka, bez względu na to, kim jest – powiedział Jakub Szajkowski, student I roku informatyki medialnej w WSKSiM.

– Cały czas żyjemy tym duchem i nawet na konferencjach, które są organizowane czy gdziekolwiek zawsze jest wspominane jak ważne jest to, co mówił Jan Paweł II. „Pamięć i tożsamość”, jego pisma – całym tym duchem nauczania Jana Pawła II jesteśmy przepełnieni – wskazała Monika Ratuska, studentka III roku kulturoznawstwa.

Wspólnota akademicka – studenci i wykładowcy WSKSiM – wraz z młodzieżą z prywatnego Liceum Ogólnokształcącego ze Szczecinka, odpowiadając na ostatnie wezwanie Ojca Świętego „Szukałem Was a teraz wy przyszliście do mnie”, uczestniczyła w akademickiej Mszy świętej. Wpisała się ona w dziękczynienie za wielki pontyfikat Papieża Polaka, które od niedzieli trwa w toruńskim Sanktuarium.

– Całe życie Jan Paweł II szukał młodzieży, aby nie odchodziła od Pana Boga. Tak się składa, że to Sanktuarium jest blisko uczelni. Bardzo się cieszę, że właśnie w te dni z Janem Pawłem II wpisuje się też moment z jednej strony tego czwartkowego dnia, kiedy jest tak zwana Msza święta akademicka, ale niebawem sobota i rozpoczęcie roku akademickiego tutaj, w Sanktuarium, u tego, który szukał młodzież – powiedział kustosz Sanktuarium ojciec Andrzej Laskosz CSsR.

Św. Jan Paweł II szczególnie wpisał się w życie Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, o czym mówił rektor uczelni o. dr Zdzisław Klafka CSsR.

– Uczelnia, chociaż nie jest wprost z tytułu katolicką, pragnie naśladować Ojca Świętego Jana Pawła II, by właśnie integrować w naszym życiu, w życiu każdego człowieka, w życiu społecznym wiarę i rozum – wskazał o. Zdzisław Klafka CSsR.

Akademickiej Mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosił duszpasterz akademicki o. Dariusz Drążek CSsR.

– Rozumiecie jak to jest ważne, żeby nie stawiać tylko pomników, ale żeby wystawić pomnik samym sobą, żebym to ja był tym pomnikiem, który uczci księdza Jerzego, Jana Pawła II i Wszystkich Świętych, Dlatego uczci, że sam stanę się świętym – mówił o. Dariusz Drążek CSsR.

Studenci WSKSiM również dziś, w przeddzień liturgicznego wspomnienia błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, udali się do Górska, by w miejscu jego uprowadzenia zapalić znicze i złożyć kwiaty.

TV Trwam News/RIRM

drukuj