fot. instagram.com

13 kwietnia w Toruniu odbędzie się koncert „Pawbeats OUT”

13 kwietnia o godzinie 19.00 w Auli UMK w Toruniu odbędzie się premierowy koncert płyty Marcina Pawłowskiego „Pawbeats OUT”.

W swoim najnowszym projekcie muzyk znany głównie ze współpracy z raperami odszedł od tego gatunku muzycznego. Tym razem będziemy mogli posłuchać Ani Dąbrowskiej, Natalii Grosiak, Noviki, Mariki, Marceliny, Poli Rise, zespołu XXANAXX oraz Roberta Cichego i Buslava.

– Od trzech lat nie ma mnie w ogóle na płytach rapowych, pomijając moje projekty – „Chakrę” i „Orchestrę”. To („OUT” – red.) jest coś w okolicach muzyki popowej i może alternatywnej, ale myślę, że nadal jest to spójne. Jak się posłucha tych trzech płyt – „Utopii”, „Orchestry” i „OUT” – to będzie to taka spójna trylogia. Trochę nieświadomie zbudowana, ale jednak spójna brzmieniowo – powiedział Pawbeats.

W Toruniu pojawią się również wykonawcy z poprzednich projektów multiinstrumentalisty, w tym raperzy: m.in. KęKę, VNM czy Zeus. Nie zabraknie też niezapowiedzianych gości niespodzianek. Wydarzenie poprzedzi koncert zespołu Luxtorpeda.

– „OUT” to album, który planowałem od kilku lat – zbierałem myśli, kompozycje, pomysły. Teraz czuję się jak debiutant, nieco po omacku poznając nowy muzyczny świat i to bardzo ciekawe przeżycie, myślę, że zarówno dla mnie jak i dla słuchaczy, o czym będziemy mogli się przekonać również na koncercie premierowym – przyznał Marcin Pawłowski.

Dla Pawbeatsa istotnym elementem tego projektu była jego oprawa wizualna, dlatego do realizacji okładki zaprosił jednego z najbardziej cenionych współczesnych rysowników – Pawła Kuczyńskiego. Nad całością poligrafii czuwał grafik Grzegorz „Forin” Piwnicki.

Pawbeats zapowiedział także, że w ciągu miesiąca powinien pojawić się pierwszy klip do utworu „INSOMNIA”, który został nagrany w Norwegii.

– Jest taki człowiek, który przyjeżdżał na nasze koncerty z Norwegii. Specjalnie kupował bilety na dwa dni i wracał. Swego czasu napisał do mnie, że gdybym kiedykolwiek chciał przyjechać do Norwegii, np. nagrać klip, to mam się do niego odzywać. Po jakimś czasie wyszło tak, że będę nagrywał klip do utworu „INSOMNIA”, który – jak przypuszczam – wyjdzie jakoś za miesiąc. Nagrywaliśmy go w Norwegii. Paweł ugościł całą ekipę filmową, jeździliśmy po kraju, zrobiliśmy setki kilometrów, więc ewidentnie z nim, jeśli chodzi o fanów, kontakt się zawiązał – powiedział Pawbeats.

Bilety na wydarzenie dostępne są pod linkiem: https://www.biletomat.pl/koncerty/pawbeats-out-koncert-premierowy-6489/

Track lista:

01. Boję się, że… (ft. Marcelina)
02. Outcry (ft. Robert Cichy)
03. Światła i dźwięki (ft. XXANAXX)
04. Trzymaj mocno (ft. Natalia Grosiak)
05. Lęk (ft. Ania Dąbrowska)
06. Butterfly Wings (ft. Buslav)
07. INSOMNIA
08. Here and now (ft. Novika)
09. Who we are (ft. Pola Rise)
10. Gniew (ft. Marika)
11. OUT

RIRM

drukuj