Koncert kolędowy w wykonaniu zespołu „Śląsk” o godz. 18.00 w TV Trwam i Radiu Maryja

W Białymstoku odbędzie się dziś koncert kolęd w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” pt. „Narodziła nam się dobroć”. Transmisję z wydarzenia przeprowadzą Radio Maryja i TV Trwam.

Podczas koncertu zaprezentowane zostaną zarówno klasyczne kolędy i pastorałki np. „Bóg się rodzi”, jak i autorskie kompozycje założyciela zespołu Stanisława Hadyny do słów poety Kazimierza Szemiotha.

Zobaczyć będzie można także układy taneczne, wśród których znajdą się Kujawiak, Oberek czy tańce górali podhalańskich.

Całość programu ubarwiona zostanie podhalańskimi gawędami Hanny Nowobilskiej, które wprowadzą widzów i słuchaczy w niepowtarzalny bożonarodzeniowy klimat.

Zbigniew Cierniak, dyrektor zespołu „Śląsk”, zwraca uwagę na przesłanie, które będzie towarzyszyło wydarzeniu.

– Okres kolędowy jest szczególnym okresem w roku liturgicznym, ale także w 12 miesiącach, z którego składa się rok. Niech kolędy będą tym początkiem roku i przesłaniem dla każdego obywatela naszej Rzeczpospolitej, aby żyć w miłości i wychodzić do drugiego człowieka z otwartym sercem. Niech ten koncert będzie zapowiedzią i asumpcją do bardzo pozytywnego myślenia o wszystkim, co związane jest z bieżącym życiem – powiedział dyrektor zespołu „Śląsk”.

Koncert odbędzie się w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Początek wydarzenia o godzinie 18.00.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl