W Warszawie odbył się koncert pieśni patriotycznej „Śpiewam mojej Ojczyźnie”

Na Zamku Królewskim w Warszawie odbył się IV Ogólnopolski Koncert Pieśni Patriotycznej „Śpiewam mojej Ojczyźnie”. Wydarzenie wpisuje się w obchody kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Organizowany już po raz czwarty Ogólnopolski Koncert Pieśni Patriotycznej to zwieńczenie tegorocznych edycji wielu przeglądów, konkursów, festiwali i koncertów pieśni patriotycznej realizowanych od lat przez Diecezjalne Instytuty Akcji Katolickiej.

– Chcemy przede wszystkim pokazać, że pieśń patriotyczna ma swoje korzenie na wartościach, które stworzone jest państwo polskie, czyli na Bożych wartościach. I to jest wielkie przesłanie – zaznaczyła Urszula Furtak, prezes Akcji Katolickiej w Polsce.

W koncercie wystąpiło ponad 120 wykonawców z piętnastu diecezji. Pieśni patriotyczne zaprezentowały chóry i zespoły. Wystąpili także soliści.

– Staram się na początku przeanalizować ten tekst, jak mogłabym go przekazać widowni, żeby nie tylko usłyszeli mój głos, ale żeby zrozumieli mój przekaz i tekst, który jest w piosence, ponieważ  tekst jest niesamowicie ważny, on tworzy tą piosenkę – wskazała Aleksandra Parszywka, muzyk.

Po raz pierwszy w konkursie wystąpiła laureatka przeglądu zorganizowanego przez Instytut Polskiej Akcji Katolickiej w Wielkiej Brytanii.

– To jest na pewno sposób, w jaki możemy wyrazić swoją tęsknotę, miłość. Mimo że jesteśmy daleko, chcemy tą Polską żyć i pamiętać o tym – mówiła Marta Sokołowska, muzyk.

W takich wydarzeniach, jak właśnie Ogólnopolski Koncert Pieśni Patriotycznej „Śpiewam mojej Ojczyźnie”, chodzi zwłaszcza o podtrzymywanie korzeni, z których wyrastamy – zaznaczył ks. kard. Kazimierz Nycz.

– I to nie tylko podtrzymywanie bierne przez podlewanie tego, co było 100 lat temu, ale przez to, że wszczepiamy nowe elementy. I to właśnie w tym koncercie bardzo pięknie widać – powiedział. 

Patronat medialny nad koncertem objęła Telewizja Trwam.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl