fot. twitter.com

Koncerty uwielbieniowe w Boże Ciało

Boże Ciało to szczególny dzień w roku, kiedy oprócz procesji, w wielu miejscach w Polsce odbywają się koncerty uwielbieniowe. Jednym z takich spotkań jest Diecezjalny Koncert Uwielbienia w Zamościu czy też Koncert „Jednego Serca Jednego Ducha” w Rzeszowie.

Zamość to jedno z ponad 20 miast, w którym obywają się koncerty uwielbienia przy okazji Bożego Ciała. W tym roku wystąpi tutaj m.in. zespół Lumen. W niektórych miejscach takie uwielbienie trwa już od środy. W wigilię Bożego Ciała mieszkańcy Krakowa uwielbiali Boga na Starym Rynku.

Chcemy, aby tutaj, na krakowskim rynku, każdy kto tutaj przyszedł celowo lub przez przypadek doświadczył tego, że Pan jest dobry – powiedział ks. Mariusz Susek, przewodniczący Sekretariatu ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej.

Dla wiernych koncert uwielbienia jest okazją do dawania świadectwa.

– To, że możemy tutaj w Krakowie rzeczywiście świadczyć o Panu Bogu, o miłości do Boga jest też takie niesamowite. Gromadzą się tutaj ludzie młodzi, starsi, dzieci i wszyscy razem jesteśmy w stanie stanąć i uwielbiać Pana Boga – mówiła się uczestniczka wydarzenia.

Tysiące wiernych – jak co roku – zjeżdża w tym czasie do Rzeszowa. To tutaj od 2003 roku wierni gromadzą się na Koncercie „Jednego Serca Jednego Ducha”. Inicjatorem wydarzenia jest Jan Budziaszek.

– Chodziłem z tym pragnieniem przez 20 lat na wszystkie moje spotkania, w różnych duszpasterstwach akademickich. I po 20 latach dwóch księży w Rzeszowie mówią: „Robimy” – powiedział Jan Budziaszek.

Koncert odbywa się raz do roku, w tym szczególnym dniu – w uroczystość Bożego Ciała.

– Dopiero na procesji Bożego Ciała, idąc z procesją do tych czterech ołtarzy powstała u mnie taka myśl, że jak będę chodził za Panem Jezusem, nigdy nie będę głodny i Pan Jezus mówi: „To jeszcze mało. Ja chcę, żebyście byli jedno, chcę żebyście byli szczęśliwi”. A nic tak nie połączy ludzi jak wspólna modlitwa. Musicie się jeszcze wieczorem zebrać i śpiewem uwielbiać Pana Boga – dodał muzyk.

RIRM

drukuj