WSKSiM: Trwa sympozjum pod hasłem ,,Czas na net”

„Czas na net” – pod tym hasłem w Murach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu trwa IV sympozjum studencko-doktoranckie.

Prelegenci mają przybliżyć słuchaczom dobre i złe strony internetu. Przed południem rozpoczęła się sesja plenarna, w trakcie której referaty głosili wykładowcy WSKSiM, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz przedstawiciel Microsoft’u.

Wśród poruszanych tematów znalazły się: manipulacja imag’em w mediach społecznościowych czy prawna ochrona wizerunku w sieci.

W południe zaplanowano sesje panelowe, w trakcie których prelekcje wygłoszą studenci. Ostatnim punktem wydarzenia będą warsztaty poświęcone prawu autorskiemu w sieci.

Dr Karolina Dziewulska-Siwek, wykładowca WSKSiM, koordynator sympozjum zwróciła uwagę na to, jakie zagrożenia niesie ze sobą internet.

– Często korzystamy przed snem z internetu, co powoduje, że później nie możemy zasnąć. Przez elektronikę nasza lewa półkula mózgowa jest bardziej rozwinięta niż prawa bądź prawa niż lewa. Często nie potrafimy korzystać z mediów społecznościowych lub korzystamy zdecydowanie za dużo. Poprzez wrzucanie niewłaściwych zdjęć lub postów, psujemy swój wizerunek w mediach społecznościowych – wskazała dr Karolina Dziewulska-Siwek.

Sympozjum organizują studenci WSKSiM we współpracy z wykładowcami.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl