Rekolekcje dla młodych z Radiem Maryja

W Sanktuarium św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Rybniku-Chwałowicach w czwartek 23 marca rozpoczną się rekolekcje wielkopostne dla młodych. Modlitewne spotkanie poprowadzi ks. Adrian Chojnicki wraz ze Wspólnotą Jezusa Miłosiernego Young. Transmisja na antenie Radia Maryja od godz. 16.30.

Młodzi będą się razem modlić, ale także uczestniczyć w konferencjach dotyczących m.in. formacji duchowej, powołania, relacji z Bogiem i drugim człowiekiem. [czytaj więcej]

Każdego dnia o godz. 21.30 rozpocznie się studio na antenie Radia Maryja, podczas którego poruszane będą różne tematy. W czwartek będzie to: poznanie i wybór Jezusa.

Rekolekcjom towarzyszy hasło „Artur, przyszykuj kadzidło”. Jego znaczenie wyjaśnił ks. Adrian Chojnicki.

– Artur to przypadkowe imię, ale chodzi o każdego z nas. To jest wezwanie Jezusa, modlitwa osobista, relacja osobista, tożsamość. Przyszykuj – chodzi o przygotowanie, czyli formację, wzrost, że po tym momencie, kiedy Jezus wezwał nas, żebyśmy za Nim poszli dalej, później wzrastamy. Jesteśmy na etapie formacji towarzyszenia Jezusowi. I kadzidło – ostatni dzień, sobota – to jest miła woń dla Boga, czyli chodzi o to, że nasze życie ma być miłą wonią dla Pana, mamy się dla Niego wychwalać – wyjaśnił ks. Adrian Chojnicki.

Rekolekcje wielkopostne dla młodych w rybnickim sanktuarium i na antenie Radia Maryja potrwają do soboty.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl