Świąteczne akcje Caritas Polska

Każdego roku Caritas Polska przygotowuje akcje pomocowe dla najbiedniejszych i bezdomnych. Także tej zimy w poszczególnych diecezjach będą organizowane różnego rodzaju inicjatywy, do udziału w których zachęca ks. Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska.

Każdy Caritas diecezjalny organizuje wigilię dla swoich podopiecznych. To bardzo ważne, gdyż w ten sposób ludzie żyjący samotnie mogą wspólnie spożyć wigilię. Dzięki temu czują się oni w jakiś sposób zauważeni – wskazuje ks. Marian Subocz.

Szczególnie w okresie zimowym odwiedzamy bezdomnych. Realizujemy jeden z projektów wspólnie ze Strażą Miejską – „Dzień dobry, czy wszyscy żyją…?”. Caritas przygotował dla bezdomnych ciepłe kurtki, koce i buty. Oprócz tego rozwożone są posiłki. Głównie chodzi o to, aby ci ludzie nie musieli cierpieć z powodu zimna – podkreśla dyrektor Caritas Polska.

W całym kraju organizowana była również zbiórka żywności dla ludzi potrzebujących i ubogich. Dzięki tej zbiórce robione są paczki, które następnie roznosimy do ich domów – wyjaśnia ks. Marian Subocz.

Potrzebujących można także wspomóc kupując świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Poprzez nabycie takiej świecy wspieramy dzieci nie tylko w okresie zimowym, ale poprzez cały rok. Pieniądze ze sprzedaży świec przeznaczane są również w miejsca szczególnie zagrożone wojną i kataklizmami. W tym roku będziemy starali się, aby środki finansowe trafiły również do dzieci syryjskich z Aleppo – zaznacza dyrektor Caritas Polska i podkreśla, że nie tylko w okresie Świąt Bożego Narodzenia, ale przez cały rok organizowane są akcje pomocy dla najbardziej potrzebujących.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl