III Rajd Wolontariuszy

W dniach 14 – 16 września Biuro Wolontariatu Caritas Archidiecezji Łódzkiej wraz z partnerami – Oddziałem PTTK Łódź Polesie i Stowarzyszeniem „Drogi Pielgrzyma” – organizuje III Rajd Wolontariuszy.

W piątek (14 września) do udziału w rajdzie zaproszeni są wolontariusze Szkolnych Kół Caritas. Dla najmłodszych uczestników przygotowano wędrówkę po Lesie Łagiewnickim, gdzie wyznaczone są trzy trasy do wyboru: Rogi – Klasztor oo. Franciszkanów (ok. 5 km), Pętla MPK przy ul. Strykowskiej – Klasztor oo. Franciszkanów (ok. 10 km) i Centrum Nowosolnej – Klasztor oo. Franciszkanów (ok. 13 km).
W sobotę i niedzielę (15 i 16 września) zapraszamy wszystkich wolontariuszy, członków Parafialnych Zespołów Caritas, pracowników Caritas oraz sympatyków wolontariatu. W programie wyjazd do Inowłodza, zwiedzanie zabytków miasta, wędrówka czerwonym szlakiem do Spały, spacer po Spale, zwiedzanie bunkra w Konewce, nocleg w Spale, a następnego dnia wędrówka do Smardzewic z możliwością zobaczenia zagrody żubrów (ok. 18 km), Msza Święta w sanktuarium św. Anny i powrót do Łodzi (ok. 19.00).

Szczegółowe informacje i zapisy w Biurze Wolontariatu do 10 września 2012 roku. Tel.: (42) 632 24 20, e-mail: biurowolontariatu@toya.net.pl

drukuj