fot. Caritas

Caritas Archidiecezji Krakowskiej wspiera materialnie poszkodowanych w pożarze w Nowej Białej

Caritas Archidiecezji Krakowskiej przekazała w poniedziałek transport trwałej żywności, nowej odzieży, pościeli, koców i ręczników oraz sprzęty gospodarstwa domowego (garnki, talerze, sztućce itp.), rękawiczki jednorazowe i środki dezynfekcyjne dla rodzin poszkodowanych w pożarze w Nowej Białej. Wypłaciła też zapomogi w wysokości 5000 PLN dla 22 rodzin, które straciły dach nad głową.

Transport z pomocą wyjechał rano z Punktu Socjalnego Caritas w Brzegach. Nie zapomnieliśmy też o słodyczach dla dzieci. Dary zostały wyładowane w szkole, gdzie jest zorganizowany punkt przekazywania pomocy. Już przed południem miały z nich powstać paczki dla poszczególnych rodzin.

W południe na plebanii parafii św. Katarzyny dyrektor Caritas Archidiecezji Krakowskiej ks. Andrzej Kamiński przekazał zapomogi w wysokości 5000 PLN dla 22 rodzin, które straciły dach nad głową.

 „W ten sposób mogą kupić od razu najpotrzebniejsze rzeczy, czekając na wypłatę obiecanych środków” – stwierdził.

Pomoc zapowiedziały też inne Caritas diecezjalne.

Osobom chcącym włączyć się w pomoc udostępniamy konto: Bank Spółdzielczy Rzemiosła Kraków nr 58 8589 0006 0000 0011 1197 0001 z dopiskiem „Nowa Biała”.

Caritas Archidiecezji Krakowskiej/radiomaryja.pl

drukuj