Licytacja papieskich samochodów

Zakończyła się licytacja trzech samochodów, którymi w czasie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie poruszał się Ojciec św. Franciszek. Prawie 253 tysiące złotych trafi do krakowskiej Caritas.

Do dyspozycji Ojca Świętego w Krakowie były cztery minivany w podstawowej wersji wyposażenia. Każdy z samochodów posiada specjalny certyfikat, który potwierdza, że korzystał z nich Papież Franciszek.

Łączna kwota jaką uzyskano za licytację pojazdów to prawie 253 tysiące złotych. Ci, którzy nie mogli sobie pozwolić na licytację samochodów mieli możliwość dodatkowo kupić specjalne cegiełki. Środki zostaną przeznaczone na zakup mobilnej kliniki dla uchodźców z Syrii, którzy przebywają w Libanie.

 Zakupione zostanie także wyposażenie „Domu Miłosierdzia” oraz magazynu „Chleb Miłosierdzia”. Oba budynki powstały w Brzegach w miejscu spotkania Ojca Świętego z młodymi z całego świata. W „Domu Miłosierdzia” dzienne wsparcie znajdą osoby starsze i niepełnosprawne. Dostępne będą w nim również mieszkania chronione dla osób potrzebujących. Magazyn „Chleb Miłosierdzia” będzie natomiast centrum logistycznym do przechowywana i dystrybuowania żywność dla potrzebujących. Po zakończeniu wizyty Papieża Franciszka krakowska Caritas wystawiła na aukcję papieskie pamiątki: m.in. ręcznie haftowaną stułę, rower oraz specjalnie uszyte buty dla Ojca Świętego.


TV Trwam News/RIRM

drukuj