Rozstrzygnięto konkurs „Podaj ciepło dalej”

Caritas Polska oraz Fundacja Adaptacja M&K zwyciężyły w gdyńskim konkursie „Podaj ciepło dalej”. Finał odbył się wczoraj w Gdyńskiej Szkole Filmowej.

– Jest to akcja, gdzie mieszkańcy Gdyni, ale też Polski mogli głosować na daną organizację, która mogła wygrać 20 tys. lub 10 tys. – mówi Kordian Kulaszewicz, prezes Fundacji Adaptacja, która zdobyła najwięcej głosów w internetowym plebiscycie „Podaj ciepło dalej”.

Innymi laureatami konkursu zostały Centrum Pomocowe Caritas im. Jana Pawła II w Gdańsku, Klub Seniora przy Stowarzyszeniu Nowoczesny Senior oraz Fundacja Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych FORUM. Celem akcji – jak mówi Iwona Kozłowska z gdyńskiej firmy OPEC – jest pomoc organizacjom działającym na terenie Gdańska i Gdyni.

– Jesteśmy firmą, która zajmuje się ciepłem, ale również chcemy to ciepło dawać w inny sposób. Zajmujemy się organizacjami pozarządowymi, wspomagamy hospicja, fundacje, stowarzyszenia i domy dziecka – powiedziała Iwona Kozłowska, rzecznik prasowy OPEC.

– Prowadzimy tę akcję wspólnie z miastami i organizacjami pozarządowymi. To przede wszystkim organizacje pozarządowe są głównym naszym partnerem – dodaje Elżbieta Kowalewska, dyrektor handlowy EDF Polska

W ramach akcji organizacje otrzymały wsparcie finansowe z przeznaczeniem na pokrycie rachunków za energię cieplną.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl