Inicjatywa pomocy chorym bezdomnym

Caritas Polska i warszawska Straż Miejska ruszają z pomocą chorym bezdomnym. Inicjatywa odbywa się pod hasłem: „Dzień dobry, czy wszyscy żyją?”. Patrolom warszawskiej Straży Miejskiej będą towarzyszyli ratownicy wolontariusze oraz lekarze z przychodni Lekarzy Nadziei, znajdującej się tuż obok schroniska „Przystań”.

Wolontariusze i lekarze będą oceniać stan zdrowia, niosąc pierwszą pomoc, a także proponując bardziej kompleksową opiekę medyczną.

Joanna Kaup-Markiewicz, kierownik schroniska dla osób bezdomnych „Przystań” w Warszawie, zwraca uwagę, że nie tylko w okresie zimy osobom potrzebującym udzielana jest pomoc.

Tak naprawdę prowadzimy taką mrówczą pracę polegającą na tym, aby tej osobie pomóc w sposób konkretny. Ta pomoc często nie odbywa się w ciągu kilku godzin czy kilku miesięcy, ale czasem jest to nawet i półroczna praca, aby ta osoba wróciła do aktywności zawodowej bądź żeby została zdiagnozowana, czy jest osobą niezdolną do pracy. Taka diagnoza opiera się oczywiście na decyzji medycznej. Jest komisja orzekająca o stopniu niepełnosprawności i jeżeli wynika z tego, że człowiek jest niezdolny do pracy, otrzymuje wtedy zasiłki z opieki społecznej. To wszystko jest zaplanowane i my pracujemy cały rok, a nie tylko w okresie zimy – mówi Joanna Kaup-Markiewicz.

Zgodnie z wyliczeniami Caritas Polska i warszawskiej Straży Miejskiej, ponad 3-miesięczna pomoc dla kilkuset osób została wyceniona na ok. 30 tys. zł.

Zbiórkę na ten cel Caritas Polska przeprowadzi w serwisie www.pomagam.caritas.pl. Tam również będą prezentowane informacje dotyczące podejmowanych działań.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl