Paczki od Pary Prezydenckiej dla Banku Żywności

W Świąteczną Zbiórkę Żywności po raz drugi zaangażowała się para prezydencka. Paczki w imieniu Andrzeja i Agaty Dudy przekazał podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Wojciech Kolarski.

Ta akcja z jednej strony ma bardzo konkretny cel. Trzeba zebrać żywność, która będzie potrzebna po to, żeby się dzielić z innymi w czasie świątecznym, wtedy kiedy nikt nie może zostać sam. Ta akcja ma też uczyć nas wszystkich, że koło nas są osoby potrzebujące – powiedział minister Wojciech Kolarski, który na zaproszenie Federacji Polskich Banków Żywności wziął udział w spotkaniu w związku z inauguracją obchodów 20. Świątecznej Zbiórki Żywności.

20. Świąteczna Zbiórka Żywności będzie prowadzona 25-27 listopada w 3,5 tys. sklepów spożywczych w ponad 500 miejscowościach w Polsce. Zebrane produkty trafią do organizacji partnerskich, którym codziennie pomagają Banki Żywności – m.in. do jadłodajni dla ubogich, noclegowni dla bezdomnych, domów dla samotnych matek, świetlic dla ubogich dzieci i organizacji zajmujących się opieką nad najuboższymi.

prezydent.pl/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl