B. Kempa: Cała nasza optyka powinna skupić się na tym, aby A. Duda wygrał wybory prezydenckie

Wszystkie działania powinny się dziś skupić na reelekcji prezydenta Andrzeja Dudy – podkreśla europoseł Beata Kempa. Wygrana obecnego prezydenta pozwoli obecnej formacji na kontynuowanie reform. Zjednoczona Prawica straciła już kontrolę nad Senatem.

W opozycji widoczne są już pierwsze działania przed przyszłorocznymi wyborami. Jedne formacje wybrały już kandydata, w innych trwa dyskusja o tym kogo wystawić.

Główny rywal PiS-u, Platforma Obywatelska wyłoniła już ze swoich szeregów osobę, która będzie ubiegać się o fotel prezydenta w wyborach. Nominację otrzymała wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska.

Zjednoczona Prawica chce, by kolejne pięć lat urząd prezydenta pełnił Andrzej Duda. Europoseł Beata Kempa nie wyobraża sobie, żeby nie doszło do reelekcji.

– Nie wyobrażam sobie, żeby nie było reelekcji, dlatego że ja z punktu widzenia chociażby tego, co dzieje się w Europie, z punktu widzenia tego, z czym ja się stykam w Europie, widzę ten swoisty walec ideologiczny, masę tych zagrożeń, które my mamy i które są właściwie u bram naszego kraju, a nawet już w tej chwili przenikają wiele działań i instytucji naszego kraju. Myślę, że taki trend idący w kierunku liberałów, w kierunku lewicy, by nie powiedzieć lewactwa, będzie absolutnie zgubny dla ojczyzny. Dzisiaj całe nasze działanie, nasza optyka powinna skupić się na tym, aby wybory prezydenckie wygrał prezydent Andrzej Duda – mówi Beata Kempa.  

Andrzej Duda nie poinformował jeszcze oficjalnie, czy będzie ubiegać się o reelekcję. Obecny prezydent ma pełne poparcie polityków Zjednoczonej Prawicy.

Andrzej Duda prowadzi w większości sondaży. Kadencja obecnego prezydenta kończy się 6 sierpnia przyszłego roku. Wybory prezydenckie odbędą się w pierwszej połowie 2020 roku.

RIRM

drukuj