III Diecezjalny Piknik Rodzinny w Radomyślu

Dziś w Radomyślu nad Sanem, odbędzie się III Diecezjalny Piknik Rodzinny pt. „Strzał w dziesiątkę”. Piknik organizowany jest wspólnie przez Caritas Polska, Caritas Diecezji Sandomierskiej i Papieskie Dzieła Misyjne.

W Tygodniu Rodziny – Caritas chce zaakcentować swoją solidarność z rodzinami pełniącymi tak ważną rolę w życiu polskiego społeczeństwa.  Dlatego w okolicach Dnia Dziecka, zachęca do udziału w piknikach rodzinnych, odbywających się na terenie całego kraju.

W Radomyślu nad Sanem spotkanie rozpocznie Msza św. w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej pod przewodnictwem dyrektora Caritas Polska, ks. Mariana Subocza.

Na radosne, rodzinne świętowanie zaprasza – ks. Marian Bolesta, duszpasterz dzieci i młodzieży diecezji sandomierskiej.

 – Jest to szczególny piknik, ponieważ odbywa się w roku Caritas. W programie o godz. 14:00 przewidziana jest Masz św. w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej i Pocieszenia, potem będzie koncert zespołu Fragua, po nim nastąpi blok rekreacyjno-zabawowy, a w nim szereg konkurencji sportowych, zawodów, konkursów z nagrodami. Będzie też loteria fantowa, zjeżdżalnie, wesołe miasteczko, a także przepyszne specjały przygotowane przez nasze panie z lokalnego koła gospodyń. Jestem przekonany, że będzie fajna i rodzinna atmosfera – powiedział ks. Bolesta.

Pikniki rodzinne „Strzał w dziesiątkę” odbędą się dziś także m.in. w Poznaniu, Siemiatyczach, Rzeszowie Kielcach i Lublinie.

RIRM

drukuj