fot. twitter.com

11 państw przeciwnych kontrowersyjnym celom szczytu ONZ w Nairobi. Chodzi o narzucanie tzw. aborcji, edukacji seksualnej oraz podważeniu roli rodziców w wychowywaniu dzieci

Rząd USA i 10 krajów, w tym Polska, Brazylia i Węgry sprzeciwiają się kontrowersyjnym celom i organizacji szczytu ONZ w Nairobi. Na specjalnej sesji państwa te – jak poinformował Instytut Ordo Iuris – wydały wspólne oświadczenie. Także kenijski rząd gospodarzy odciął się od tego szczytu.

Wydarzenie zwołano w trybie pilnym, a wnioski nad którymi pracowała m.in. największa organizacja proaborcyjna na świecie, podano jeszcze przed jego rozpoczęciem.

Wynika z nich, że szczyt ma służyć narzuceniu państwom tzw. aborcji, ustanowieniu nakazu wulgarnej edukacji seksualnej oraz podważeniu roli rodziców w wychowywaniu dzieci. Większość zapisów to realizacja postulatów środowisk LGBT.

Tak zorganizowany szczyt spotkał się ze sprzeciwem wielu państw – powiedziała Karolina Pawłowska, dyrektor Centrum Prawa Międzynarodowego Ordo Iuris.

– Szczyt w Nairobi został zorganizowany w sposób urągający wszelkim zasadom organizacji tego typu wydarzeń w ONZ. Jest to tak naprawdę szczyt zwołany przez dwa państwa i jedną z agend ONZ. Ze względu na to oraz biorąc pod uwagę tę kiepską organizację, również w sposób bardzo niejasny zostały sformułowane postanowienia wieńczące ten szczyt, Stany Zjednoczone wraz z innymi państwami, w tym także Polską, zdecydowały się wyrazić jasny sprzeciw wobec organizacji tego szczytu, a także wobec dokumentu końcowego tego szczytu, ponieważ zawiera on w sobie postanowienia, które w jaskrawy sposób są sprzeczne z prawami człowieka oraz dotychczas poczynionymi ustaleniami na forum międzynarodowym – powiedziała Karolina Pawłowska.

Dzisiaj przedstawiciele Ordo Iuris uczestniczą w dwóch debatach nt. edukacji seksualnej oraz w specjalnej debacie poświęconej – jak podał na TT prezes Instytutu – zwalczaniu i przeciwdziałaniu organizacjom pro-life.

Prawnicy Instytutu podkreślają, że nie pozwolą, by szczyt odbył się bez głosu sprzeciwu.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl