fot. pixabay.com

USA zablokowały w ONZ rezolucję z apelem o natychmiastowe zawieszenie broni w Strefie Gazy

Stany Zjednoczone zawetowały w piątek rezolucję Rady Bezpieczeństwa ONZ wzywającą do „natychmiastowego humanitarnego zawieszenia broni” w Strefie Gazy.

Projekt rezolucji – który poparło 13 państw, a jedno zawetowało – został przygotowany przez Zjednoczone Emiraty Arabskie po zwołaniu posiedzenia Rady przez sekretarza generalnego ONZ, Antonio Guterresa. Jedno państwo (Wielka Brytania) wstrzymało się od głosu.

„Nie popieramy apeli o natychmiastowe zawieszenie broni. Zasiałoby to tylko ziarno pod przyszłą wojnę, bo Hamas nie ma żadnego pragnienia trwałego pokoju” – oświadczył zastępca przedstawiciela USA przy ONZ, Robert Wood.

Wyraził też ubolewanie, że nie potępiono ataku Hamasu na Izrael z 7 października.

Ze swej strony przedstawiciel Izraela, Gilad Erdan, ocenił, że „prawdziwą drogą do pokoju jest wyłącznie poparcie misji Izraela”, a nie apel o zawieszenie broni.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl