Pielgrzymka Caritas do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach

Wolontariusze i pracownicy Caritas pielgrzymowali dziś do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach.

Pielgrzymka odbyła się pod hasłem: „Bóg złożył w moje ręce talenty i nie wolno mi ich zmarnować”. Słowa te pochodzą z rachunku sumienia pielęgniarki, który opracowała Sługa Boża Hanna Chrzanowska – powiedział ks. Bogdan Kordula, dyrektor Caritas archidiecezji krakowskiej.

– Można powiedzieć, że ten rok jest szczególny, bo za dwa tygodnie będziemy mieli tutaj beatyfikację Hanny Chrzanowskiej – trzeciego świadka miłosierdzia, który wyrósł na bazie doświadczeń św. s. Faustyny i św. Jana Pawła II – wskazał ks. Kordula.

Pielgrzymce przewodniczył ks. bp Wiesław Szlachetka, przewodniczący Komisji Charytatywnej Konferencji Episkopatu Polski.

W pielgrzymce uczestniczyło bardzo dużo młodych wolontariuszy Caritas. W całej Polsce jest ponad 100 tysięcy wolontariuszy.

– Rozpoczęliśmy wiele lat temu pracę z młodzieżą. To jest praca związana z faktem, żeby pokazać młodym ludziom, że tak naprawdę można zaangażować się  dla drugiego człowieka – dodał dyrektor Caritas archidiecezji krakowskiej.

Caritas stara się towarzyszyć wszystkim potrzebującym, na każdym etapie życia człowieka – powiedziała Agnieszka Homen z Caritas archidiecezji krakowskiej. Pomoc trafia do rodzin, dzieci, chorych i cierpiących oraz zagrożonych wykluczeniem.

– Obecnie Caritas skupia się na pomocy osobom starszym, chorym i niepełnosprawnym, ponieważ jest to grupa najbardziej potrzebująca – wskazała Agnieszka Homen.

Organizacja wspiera potrzebujących nie tylko w Polsce, ale także w miejscach, gdzie trwają wojny, gdzie panuje głód i niedostatek z różnych powodów. Wspiera migrantów i uchodźców. Caritas dba też o to, aby pomaganie było połączone z formacją i świadomością, do kogo trafiają ofiary darczyńców.

TV Trwam News/RIRM

drukuj