fot. Caritas Polska

Milion maseczek dla podopiecznych Caritas

Maseczki chirurgiczne, rękawice ochronne i płyny do dezynfekcji o wartości ponad 2,5 mln zł przekazała Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych (RARS) na potrzeby kampanii Caritas Polska #WdzięczniMedykom. Trafią one do placówek leczniczych i opiekuńczych prowadzonych przez Caritas w całej Polsce.

Wśród przekazanych materiałów jest 1 mln maseczek chirurgicznych, 1 mln rękawiczek ochronnych oraz 2700 litrów płynu do dezynfekcji. To już druga transza pomocy udzielonej Caritas przez rządową agencję. W grudniu ubiegłego roku na cele kampanii #WdzięczniMedykom RARS przekazała 600 tys. maseczek chirurgicznych, 30 tys. masek FFP2, 5 tys. masek FFP3, 10 tys. kombinezonów ochronnych, 6 tys. fartuchów i milion rękawic ochronnych o łącznej wartości niemal 3 mln zł.

„Caritas Polska od pierwszych dni epidemii w Polsce wspiera medyków w ich walce o zdrowie i życie pacjentów. Dzięki wsparciu Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych możemy docierać z pomocą również do placówek w tych regionach kraju, gdzie sytuacja jest dziś wyjątkowo trudna. To pomoc, która ratuje życie. W imieniu medyków i naszych podopiecznych z serca za nią dziękujemy” – mówi ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska.

Akcja #WdzięczniMedykom została uruchomiona przez Caritas Polska w odpowiedzi na zapotrzebowanie szpitali i placówek medycznych znajdujących się na pierwszej linii frontu walki z epidemią koronawirusa. Celem inicjatywy podjętej przez największą organizację pomocową w kraju jest dostarczenie potrzebnego sprzętu i wyposażenia dla personelu medycznego do jak największej liczby ośrodków ochrony zdrowia i innych wyspecjalizowanych placówek niosących pomoc osobom szczególnie zagrożonym w czasie epidemii (zakłady opiekuńczo-lecznicze, domy pomocy społecznej, hospicja, itp.).

Łącznie w ramach akcji #WdzięczniMedykom Caritas Polska zebrała od darczyńców środki i wyposażenie dla polskich medyków o wartości ok. 14 mln zł. Pozwoliło to na przekazanie 300 placówkom m.in. ponad 100 respiratorów, 2 mln maseczek chirurgicznych oraz 2,2 mln rękawiczek ochronnych.

Caritas to największa organizacja dobroczynna w Polsce. Pomaga setkom tysięcy potrzebujących w kraju i za granicą. Struktura Caritas w Polsce składa się̨ z Caritas Polska, która pełni funkcję koordynatora projektów ogólnopolskich i zagranicznych oraz 45 Caritas diecezjalnych, które niosą̨ bezpośrednią pomoc potrzebującym. Caritas Polska od trzech lat dynamicznie zwiększa skalę działania. Organizacja jest częścią sieci Caritas Internationalis i Caritas Europa.

Caritas Polska

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl