fot. Caritas Polska

Poznańska Caritas szuka wolontariuszy

Poznańska Caritas poszukuje chętnych, którzy zaangażują się w wolontariat. Chodzi o pomoc osobom starszym.

Wojciech Michalski dwa lata temu przeszedł na emeryturę. Dziś jest wolontariuszem poznańskiej Caritas.

– Szukałem zajęcia, które dałoby mi przede wszystkim pożytek duchowy i było też jakimś pożytkiem dla innych osób – zaznaczył wolontariusz.

W trakcie pandemii rozwoził posiłki osobom starszym, a potem pomagał uchodźcom z Ukrainy.

– Włączyłem się od razu na początku marca w pracę punktu recepcyjnego na Targach Poznańskich – wskazał Wojciech Michalski.

Wolontariuszem takim jak on może zostać każdy, kto dysponuje odrobiną wolnego czasu.

– Od razu mówię, że nie trzeba się martwić. Będziemy szkolić, będziemy przygotowywać do tego działania. Nikt nie wyjdzie bez przeszkolenia i bez właściwej wiedzy do seniora – oznajmiła Karolina Dragan z Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

Szczególnie mile widziane są osoby starsze, które czują się na siłach i chcą pomagać innym seniorom. Aby zostać wolontariuszem Caritas trzeba mieć skończone 18 lat.

– Tak naprawdę to wolontariusz dostosowuje spotkania z seniorem do swojego czasu i do swoich możliwości. Rekomendujemy, żeby to była minimum jedna godzina w tygodniu, maksimum cztery – podkreślił Karolina Dragan.

Osoby chętne do zaangażowania się w wolontariat mogą się zgłosić osobiście, przychodząc na ulicę Przemysłową 45 w Poznaniu. Można też wypełnić formularz zgłoszeniowy, który dostępny jest [tutaj].

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl