Radni podejmą decyzję ws. „Golgota Picnic”

Radni Poznania zdecydują dziś w sprawie rezolucji dotyczącej odwołania pseudo-spektaklu „Golgota Picnic”, który obraża uczucia religijne katolików.

Zaplanowane na 27-go i 28-go czerwca widowisko w ramach poznańskiego Malta Festival jest wulgarną kpiną z Męki Pana Jezusa.

Rezolucja ma być tą kolejną formą nacisku na organizatorów przedsięwzięcia w celu zablokowania bluźnierczej prezentacji. Poseł ziemi wielkopolskiej Tadeusz Dziuba wyraził nadzieję, że interwencja przyniesie w końcu oczekiwany skutek.

– Jest to element wywierania presji na prezydenta Poznania, aby nie dopuścił do tej świętokradczej, obrazoburczej inscenizacji. Warto przypomnieć, że ta inscenizacja odbyła się 3 lata temu w Paryżu i była zaczątkiem samoorganizacji środowisk katolickich. Wtedy protestowało kilka tysięcy ludzi na ulicach Paryża, ale trzy lata później już milion ludzi. Śladem katolików francuskich, również my powinniśmy się zorganizować i czynem dać świadectwo temu, że nie zgadzamy się na tego typu przedstawienia, które godzą w fundamenty naszej wiary – powiedział poseł Tadeusz Dziuba.

Pseudo-spektakl „Golgota Picnic” był już przyczyną masowych demonstracji i protestów m.in. we Francji.  Jeśli nie zostanie on zablokowany w Polsce – podobne protesty będą i u nas.

Do czynnego protestu w dniach planowego bluźnierstwa wzywa „Krucjata Różańcowa za Ojczyznę”. Trwa również akcja zbierania podpisów pod protestem w sprawie spektaklu.

RIRM

drukuj