Marsz Równości w Poznaniu

Za tydzień ulicami Poznania przejdzie Marsz Równości. W tym roku środowiska prawicowe zadecydowały o tym, żeby w dniu marszu nie robić kontrmanifestacji. Zamiast tego chcą edukować poprzez między innymi wykład o GENDER.

Marsz Równości to najważniejsze wydarzenie tygodnia Poznań Pride Week, organizowanego przez dewiacyjne związki seksualne. W ubiegłorocznym marszu wziął udział prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

– Prezydent Poznania nie podjął jeszcze decyzji, czy weźmie udział w Marszu Równości – tłumaczy Tomasz Lisiecki, dyrektor w gabinecie prezydenta Poznania.

Na łamach gazet Jacek Jaśkowiak zapowiedział już swój udział w manifestacji. To pierwszy w Polsce prezydent miasta, który jawnie wspiera tzw. środowiska LGBT. Co więcej, wszystko wskazuje na to, że w dniu marszu Poznań ma być przystrojony flagami w barwach tęczy.

– Miasto Poznań dba o równowagę w wydawaniu tego typu zgód. Jeśli taką zgodę dostali kibice Lecha Poznań w 93. rocznicę działania swojego klubu i powiesili na trzy dni flagi właśnie związane z tym świętem, to bardzo możliwa jest sytuacja taka, że organizatorzy marszu równości taką zgodę dostaną – wyjaśnia Tomasz Lisiecki.

Przeciwko wywieszaniu tęczowych flag w stolicy Wielkopolski protestuje wielu radnych, w tym Jan Sulanowski z Prawa i Sprawiedliwości.

– Miejsca, w których są wywieszane flagi – przeznaczone są przede wszystkim dla flag narodowych. Można nazwać to swoistą profanacją – mówi Jan Sulanowski.

Wyraźny skręt w lewo prezydenta Jaśkowiaka nie podoba się nawet radnym PO. Były wiceprezydent Poznania i radny Platformy Obywatelskiej Dariusz Jaworski na łamach prasy przyznał, że w stolicy Wielkopolski powinny wisieć flagi łączące, a nie dzielące. Tęczowe flagi nie podobają się także przedstawicielom Poznańskiego Związku Patriotycznego „Wierni Polsce”. W tej sprawie związek zorganizował protest przed urzędem miejskim.

– Nasze władze Poznania są skrajnie lewackie, wspierają działania antypolskie i antykościelne. Tak to wygląda. Chcemy uświadomić mieszkańcom, że zło dzieje się w Poznaniu – podkreśla Bogdan Freytag.

Nieco inaczej niż w latach ubiegłych na Marsz Równości reagują środowiska prawicowe. W tym roku nie planują kontrmanifestacji.

– Ta wstępna decyzja jest w takim kierunku, żebyśmy nie organizowali kontrmanifestacji. Nie chcemy dawać dodatkowego paliwa działaniom środowisk LGBT w Poznaniu – informuje Artur Bednarz, członek partii KORWIN.

Zamiast kontrmanifestacji środowiska prawicowe chcą edukować na temat niebezpiecznej ideologii GENDER.

– 24 września zapraszamy wszystkich poznaniaków do Wyższej Szkoły Handlu i Usług na wykład dotyczący ideologii GENDER. Będzie można tam się dowiedzieć, skąd się wzięła ta ideologia, czy to w ogóle jest ideologia, jakie są jej podstawy naukowe – dodaje Artur Bednarz.

Wykład poprowadzi Izabela Nowak z Kongresu Kobiet Konserwatywnych.

RIRM

drukuj