fot. TV Trwam News

Polacy przez Caritas wspierają rodziny w Syrii

Już 16 tys. osób z całej Polski zaangażowało się w program niesienia pomocy Syryjczykom „Rodzina rodzinie”. Organizatorem akcji jest Caritas Polska. Pomoc trafia już do 4 tys. 700 rodzin. To aż 24 tys. osób, które pozostały w swojej ojczyźnie.

Akcja „Rodzina Rodzinie” polega na objęciu wsparciem rodzin poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii, przez osoby indywidualne, rodziny czy firmy.

Pieniądze zebrane w ramach akcji są przeznaczane na najpotrzebniejsze rzeczy. Dzięki tym środkom rodziny mogą opłacić prąd, wodę czy podstawowe wyżywienie.

Ks. Marcin Szmit z Caritas Polska powiedział, że taką opiekę można podjąć na okres 6 miesięcy lub zadeklarować jednorazowe wsparcie.

– Przeznaczamy kwoty około 581 zł miesięcznie na jedną rodzinę. Tak więc można zaadoptować taką rodzinę, jako osoba indywidualna czy prywatna. Można zorganizować się w grupę osób, które mogą zebrać w ciągu miesiąca taką kwotę i zadeklarować właśnie wpłatę jednorazową czy też objęciem przez 6 miesięcy opieki nad rodziną w Syrii –  mówił ks. Marcin Szmit.

O programie i historiach rodzin, które są beneficjentami projektu będą mogli dowiedzieć się uczestnicy którzy odwiedzą 8 Europejski Piknik Rodzinny w Warszawie. Wydarzenie odbywa się na Polach Mokotowskich.

Więcej informacji znajdziemy także na stronach internetowych rodzinarodzinie.pl czy caritas.pl

RIRM 

drukuj