fot. Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Apel ks. abp. M. Jędraszewskiego o pomoc dla sierot z Homs w Syrii

Ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski, zwrócił się do wiernych archidiecezji krakowskiej o wsparcie dla sierot w Syrii. Chodzi o grupę sześciuset sierot z Homs.

Ks. abp Marek Jędraszewski przebywał w Syrii z „Pielgrzymką Solidarności”. Był w Homs, trzecim co do wielkości mieście w kraju.

– Wjechaliśmy w Homs do dzielnicy, która jest otwarta dopiero od miesiąca. Zastaliśmy tam jedne, wielkie ruiny. Mogliśmy zobaczyć, jak chrześcijanie tam żyją, czego im potrzeba. Księdza arcybiskupa bardzo poruszył los sierot – podkreślił ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor sekcji polskiej Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Teraz metropolita krakowski zaapelował o wsparcie właśnie dla grupy około sześciuset sierot. Dzieci znajdują się pod opieką arcybiskupa grecko-katolickiego. W Syrii za sprawą wsparcia, jakie przekazuje Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie mali chrześcijanie bawią się tam wspólnie z muzułmanami.

– Oby takich miejsc było więcej, tu w Syrii, także w innych częściach naszego globu. I oby było więcej także ofiarnych ludzi, którzy rozumieją to wielkie dzieło i chcą je ze swojego szlachetnego serca wspomagać – powiedział jeszcze przebywając w Syrii ks. abp Marek Jędraszewski.

Dzieci razem spędzają czas, by po latach ze sobą nie walczyć.

– To daje nam wielką nadzieję, że w przyszłości te dzieci nie będą do siebie strzelały, nie będą do siebie wrogo – już jako ludzie dorośli – do siebie ustosunkowane, ale będą razem budowały dobrą przyszłość swojej ojczyzny, swojego kraju – mówił metropolita krakowski.

Ksiądz arcybiskup zaapelował do wiernych archidiecezji krakowskiej, by w najbliższe święta złożyli ofiary do puszek. Całość trafi właśnie na wsparcie sierot w Syrii.

Archidiecezja Krakowska uruchomiła specjalny serwis poświęcony „podróży solidarności” ks. abp. Marka Jędraszewskiego do Syrii pod adresem: https://diecezja.pl/syria/.

TV Trwam News

drukuj