Procesja Światła w Poznaniu

W dniu Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny odbędzie się dziś w Poznaniu Procesja Światła. Wierni, którzy wezmą w niej udział będą dziękować Bogu za łaskę wiary.

Procesja Światła wyruszy o godz. 18.00 z kościoła św. Małgorzaty na Śródce i przejdzie przez most Biskupa Jordana do Figury Matki Bożej przy kościele Panny Maryi in Summo na Ostrowie Tumskim.

W Procesji Światła weźmie udział ks. abp Stanisław Gądecki, który wraz z pozostałymi wiernymi przejdzie ulicami Poznania z modlitwą różańcową, śpiewem i zapalonymi lampionami.

Osoby biorące udział w procesji będą dziękować Bogu z łaskę wiary, która rozświetla drogi ludzkiego życia od 1050 lat.

Po Procesji Światła o godz. 19.00 odbędzie się Msza św. w katedrze poznańskiej pw. Apostołów Piotra i Pawła.

episkopat.pl/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl