fot. ipn.gov.pl

Wielkopolski Kongres Pamięci Narodowej w Poznaniu

W Poznaniu rusza dwudniowy Wielkopolski Kongres Pamięci Narodowej. Hasłem wydarzenia organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej jest „Historia mówi przez pokolenia”. W ramach Kongresu przewidzianych zostało wiele atrakcji. To m.in. debaty historyczne, gry, wystawy, warsztaty, pokazy filmowe i koncerty muzyczne.

Wielkopolski Kongres Pamięci Narodowej w Poznaniu poświęcony będzie najnowszej historii Polski. Przypomniany zostanie m.in. czyn zbrojny Wielkopolan podczas Powstania Wielkopolskiego oraz ich zaangażowanie w odbudowę odradzającej się Rzeczypospolitej.

Dyrektor oddziału IPN w Poznaniu, dr hab. Rafał Reczek, wskazał, że w bogatej ofercie Instytutu każdy znajdzie coś dla siebie.

– Mamy specjalne atrakcje dla dzieci w strefie malucha, ale również pokazy spektaklu „Miś Wojtek”, który w przystępny i zabawny sposób pokazuje historię żołnierzy walczących o wolność narodów uciemiężonych podczas II wojny światowej, ale szczególnie o wolność Polski. Mamy warsztaty dla młodzieży „Drużyna Inki”, które będą przybliżały postać Danuty Siedzikówny, ale mają też wymiar praktyczny, czyli to będą ćwiczenia z pierwszej pomocy przedmedycznej, a więc umiejętności, która jest nam przydatna na co dzień. Mamy ofertę dla dorosłych. Zapraszamy na panele tematyczne, historyczne. Będziemy mówili o tym, co Wielkopolanie zrobili dla odradzającej się Rzeczypospolitej – mówił dr hab. Rafał Reczek.

Wielkopolski Kongres Pamięci Narodowej w Poznaniu potrwa do środy.

Wydarzenie patronatem honorowym objął prezydent Andrzej Duda.

RIRM

drukuj